_DSC0836-HDR
_MGL1490
_MGL1516
_MGL9393
KRAFT HEINZ realizacja Interbiuro fot Szymon Polanski-0206
R25A9015_large
VW Warszawa realizacja INTER BIURO fot Szymon Polanski-6259
previous arrow
next arrow

Zarządzanie projektem od A do Z: czy warto?

Przystępując do aranżacji biura, jego odnowienia, lub choćby częściowej przebudowy inwestor powinien zadać sobie pytanie, czy warto jest przemyśleć udział project managera ze strony wykonawcy. Jest to osoba, która zajmie się projektem od A do Z i będzie nie tylko nadzorować przebieg poszczególnych prac, ale także odpowiadać za dotrzymanie terminów, dostarczenie materiałów budowlanych i komunikację z inwestorem w przypadku nagłej konieczności wprowadzenia zmian. To niewątpliwie zalety wynajęcia firmy oferującej kompleksowe zarządzanie projektem. Ale czy są inne powody, dla których warto wynająć managera zarządzającego? Zobaczmy.

Podczas realizacji wnętrz w biurach i podobnych powierzchniach użytkowych zarządzanie projektem z pewnością niesie ze sobą więcej korzyści. Przede wszystkim taki manager zarządzający jest doradcą inwestora na każdym etapie realizacji projektu. Począwszy od wstępnego tworzenia koncepcji, przez prace projektowe, doradztwo w zakresie optymalizacji przestrzeni, rozbudowę lub przebudowę istniejących sieci mediów, zarządzanie pracami wykonawczymi oraz kosztami całego przedsięwzięcia, nadzór pracowników i szeroko pojęty nadzór techniczny, na odbiorze inwestycji, przygotowaniu dokumentacji powykonawczej, a nawet pomocy w przeprowadzce skończywszy. Jak więc widać, inwestor w takiej sytuacji w zasadzie niczym nie musi się przejmować. Może np. swobodnie prowadzić biznes w części biura, która nie podlega pracom budowlanym, nie ma potrzeby poszukiwania fachowców do nadzoru, wyszukiwania materiałów budowlanych, pilnowania budżetu i in.

Interbiuro – oferta

Warszawskie Interbiuro również ma w swojej ofercie zarządzanie projektami wykończenia wnętrz pomieszczeń biurowych i komercyjnych. Firma zajmuje się kompleksową aranżacją wnętrz metodą fit-out, pomagając inwestorom m.in. w określeniu ich potrzeb, zaproponowaniu optymalnych pod względem czasu realizacji i kosztów rozwiązań technicznych, spełnieniu wszelkich wymogów formalnoprawnych (zezwolenia, dokumentacja) itp. Podczas nadzorowania przebiegu prac specjaliści z Interbiura kierują się nie tylko wytycznymi planu budżetowego, ale i opinią inwestora, z którym manager projektu pozostaje cały czas w kontakcie. Zadaniem managera jest między innymi sprawna komunikacja pomiędzy wszystkimi stronami inwestycji, a więc przedstawicielem właściciela budynku, najemcą, projektantami, podwykonawcami i dostawcami. A jest to niezmiernie istotne, szczególnie w przypadku, gdy przebudowa obejmuje np. zmiany w instalacji wodno-kanalizacyjnej, sieci elektrycznej czy innych pracach głębiej ingerujących w funkcjonowanie budynku lub choćby jego części.  Takie kompleksowe realizowanie aranżacji przestrzeni biurowych przez Interbiuro doceniło już wielu prestiżowych klientów, zarówno posiadających własne budynki, jak i tylko dzierżawiących pomieszczenia.