_DSC0836-HDR
_MGL1490
_MGL1516
_MGL9393
KRAFT HEINZ realizacja Interbiuro fot Szymon Polanski-0206
R25A9015_large
VW Warszawa realizacja INTER BIURO fot Szymon Polanski-6259
previous arrow
next arrow

Urządzanie gabinetu – jak to zrobić?

Gabinet to wyjątkowe miejsce do pracy. Przebywać tam będzie zazwyczaj osoba o dużej decyzyjności oraz niemałym zakresie obowiązków, szanowana i potrzebująca do wykonywania swej pracy spokoju oraz warunków umożliwiających koncentrację. Dlatego, by urządzić gabinet trzeba trzymać się pewnych zasad. Jak to zrobić? Oto kilka podpowiedzi w temacie urządzania gabinetów.

Przede wszystkim, urządzanie takiego pomieszczenia powinno się rozpocząć od ustalenia gustów i preferencji osoby przeznaczonej do pracy w danym gabinecie. Będzie ona tam spędzać codziennie przynajmniej 8 godzin, otoczenie więc powinno wpływać na nią jedynie pozytywnie: nie rozpraszać i nie deprymować, być może ukazać cechy charakterystyczne jego użytkownika lub wartości które on reprezentuje. Z całą pewnością urządzony gabinet powinien być wizytówką firmy, prezentować jej profesjonalizm oraz reprezentować przewodnią filozofię. Pomieszczenie dobrze by było przestronne, niezbyt umeblowane, jednak dobrane tam przedmioty muszą być wysmakowane, stosownej wielkości i jakości. Gabinet będzie przecież miejscem spotkań na najwyższym szczeblu i podejmowania kluczowych dla losów firmy decyzji.

Jak dobrać barwy do gabinetu? Jak już zostało to wspomniane, wszystko zależy od charakteru jego przyszłego użytkownika oraz od typu firmy. Generalnie jednak w dobrze urządzonym gabinecie dominują barwy stonowane, niezbyt nasycone. W palecie znajdziemy odcienie bieli, szarości, beże i brązy dopełnione żywszymi dodatkami. Mogą to być barwy czerwieni i pomarańczu, klasy wystrojowi doda z pewnością czerń, w powyższym zestawieniu sprawdzi się również niebieski.

Gabinet: projektowanie przestrzeni biurowych

Równie ważne co barwy jest też wyposażenie gabinetu. Mówimy tu o meblach, przedmiotach użytkowych, wykładzinach biurowych i dekoracjach. Niedobrze, jeśli pomieszczenie przeładowane jest ciężkim lub nader zdobnym wyposażeniem; nie dość, że przez to nabierze sztucznego i przytłaczającego wymiaru, to jeszcze stworzy wrażenie dystansu wobec pracowników. Jeżeli podczas urządzania gabinetu nie chcemy skorzystać z usług firm zajmujących się projektowaniem przestrzeni biurowych, tylko zdecydujemy się zrobić to sami, warto jest przyjrzeć się podobnym realizacjom i wyciągnąć stosowne wnioski.

I tak, meble biurowe mogą być łączone z chromowanymi elementami, ale powinny stwarzać wrażenie komfortu i wygody. Meble do przechowywania dokumentacji oraz biurka mogą łączyć barwy, np. białą z kolorem naturalnego drewna. W ogóle dobrze jest wybrać wyposażenie biura w nawiązaniu do naturalnych materiałów; tu zawsze się sprawdzą gustownie wyeksponowane słoje drewna i elegancja skóry. W palecie zastosowanych kolorów znajdziemy przede wszystkim te stonowane, ale za to 1-2 dodatki (np. dekoracje ścienne lub obrazy) powinny mieć żywsze barwy w celu przełamania ascetycznego wyglądu pomieszczenia. Ciekawym pomysłem na nowoczesny wygląd gabinetu może okazać się położenie na jednej ze ścian ozdobnego betonu, z jednej strony dającego przekaz surowości, z drugiej zaś – wytrzymałości i trwałości. Całości mogą dopełnić duże przeszklenia, kolorowe dodatki lub elementy dekoracyjne z drewna.