_DSC0836-HDR
_MGL1490
_MGL1516
_MGL9393
KRAFT HEINZ realizacja Interbiuro fot Szymon Polanski-0206
R25A9015_large
VW Warszawa realizacja INTER BIURO fot Szymon Polanski-6259
previous arrow
next arrow

Wygląd biura wabikiem na specjalistów z branży

Wydawać by się mogło, że nowoczesne powierzchnie biurowe są tylko wynikiem zmieniającej się mody. Dawne gabinety pełne przepychu odeszły do lamusa, a najnowsze trendy każą firmom wyposażać biura minimalistycznie i stylowo. To jednak nie do końca prawda. Obecnie adaptacja powierzchni biurowej ma ogromny wpływ na to, kto będzie w danym biurze pracował. Niemożliwe? A jednak!

Millenialsi na rynku pracy

O Millenialsach mówi się, że doskonale wiedzą czego chcą i nie lubią chodzić na kompromisy. Z biegiem lat pokolenie to dorosło i weszło na rynek pracy. Okazało się, że dla młodych ludzi odpowiedni wygląd biura może być szalą przeważającą decyzję o podjęciu pracy w nowym miejscu. Badania różnych firm wskazują, że niejeden Millenials zrezygnował z etatu w miejscu,  w którym nie podobał mu się

projekt biura.  Pokolenie to nie wyobraża sobie pracy w szarym, ciemnym i nienowoczesnym otoczeniu, czy zbyt dużym skupisku ludzi. Oczekują, że w firmie znajdzie się klimatyzacja i chill-out room, w którym codziennie można chociaż przez chwilę zrelaksować się i odzyskać efektywność w pracy. Młodzi ludzie uważają nowoczesne, przyjazne pracownikom biura jako coś, co absolutnie powinno być standardem w każdej firmie. Jak wyraźnie podkreślają, nie liczy  się sam wygląd biura, ale warunki do pracy w nim panujące. Twierdzą, że mogą pracować zarówno w zabytkowej kamienicy, jak i w biurowcu – o ile powierzchnia biurowa będzie motywowała do wykonywania obowiązków, a nie męczyła przez 8 godzin dziennie.

Co to znaczy dla pracodawców?

Branże, które stawiają na młodych ludzi, już dawno zauważyły ich preferencje i adaptację swoich biur zlecają wyspecjalizowanym firmom projektowym z dużym doświadczeniem. Są świadome, że chcąc zatrudniać najlepszych specjalistów, muszą stworzyć im takie warunki do pracy, jakich wymagają. To właśnie Millenialsi zdominują za chwilę rynek pracy, a nowoczesne, ergonomiczne biuro jest dla nich, jak widać, wspaniałym wabikiem. Dlatego też wszystkie biura prędzej czy później będą musiały pomyśleć o zaprojektowaniu swoich wnętrz od nowa.

Wykorzystaj AI do maksymalizacji zysków z Neoprofit AI – przyszłość handlu.