_DSC0836-HDR
_MGL1490
_MGL1516
_MGL9393
KRAFT HEINZ realizacja Interbiuro fot Szymon Polanski-0206
R25A9015_large
VW Warszawa realizacja INTER BIURO fot Szymon Polanski-6259
previous arrow
next arrow

Jak uniknąć błędów w projektowaniu wnętrz biurowych?

Projektowanie wnętrz biurowych wymaga wzięcia pod uwagę wielu różnych kwestii. Przede wszystkim są to przepisy prawne, ale również funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń. Aranżację biura najlepiej jest zlecić wyspecjalizowanej w usługach fit-out firmie, która zaprojektuje i przygotuje biuro dostosowane do indywidualnych potrzeb danego przedsiębiorcy, jednocześnie biorąc pod uwagę specyfikę budynku i jego strukturę techniczną. O czym warto pamiętać, planując aranżację biura?

Potrzeby firmy

Podstawowym błędem, które popełniają firmy projektowe, jest przygotowanie planu, który nie uwzględnia charakteru i potrzeb konkretnej firmy. Zupełnie innej aranżacji pomieszczeń wymaga kancelaria prawna, a innej kreatywna agencja reklamowa. Podczas gdy ta pierwsza potrzebuje wydzielonych dyskretnych pomieszczeń, w tej drugiej dobrze widziane są powierzchnie typu open space i pokoje (np. z hamakami i pufami) do nieformalnych spotkań. Przed przygotowaniem prostego space planu, projektant powinien dobrze przyjrzeć się temu, w jaki sposób pracują i jakie potrzeby mają zarówno szeregowi pracownicy, jak i osoby decyzyjne. Aranżacja przestrzeni biurowej powinna brać to pod uwagę.

Inne aspekty

Projektowanie wnętrz biurowych powinno obejmować również takie kwestie wymagane przez przepisy BHP,  jak dostęp światła dziennego czy redukcję hałasu. W pomieszczeniach dobrze oświetlonych światłem naturalnym i cichych wydajność i percepcja pracowników jest lepsza, a do tego czują się oni mniej zmęczeni. Błędem w aranżacji może być takie ustawienie mebli, które utrudnia przemieszczanie się po biurze i komunikację pomiędzy pracownikami. Nie należy także oszczędzać na jakości mebli biurowych. Te najtańsze szybko się niszczą i są nieergonomiczne, pracownicy więc będą skarżyć się na bóle pleców i kolan. W przypadku wielu firm warto zastanowić się nad wydzieleniem przestrzeni np. w której przechowuje się dokumenty lub można organizować pracę grupową. Jeśli chodzi o design biura, błędem wielu niedoświadczonych firm projektowych jest forsowanie aranżacji, która nie pasuje do charakteru firmy.

Wykorzystaj AI do maksymalizacji zysków z Neoprofit AI – przyszłość handlu. beylikdüzü escort