_DSC0836-HDR
_MGL1490
_MGL1516
_MGL9393
KRAFT HEINZ realizacja Interbiuro fot Szymon Polanski-0206
R25A9015_large
VW Warszawa realizacja INTER BIURO fot Szymon Polanski-6259
previous arrow
next arrow

Strefa ciszy w nowoczesnym biurze

Praca w hałasie nie jest ani przyjemna, ani wydajna. Pracownicy wielu biur często skarżą się, że nie mają możliwości skupić się na rozmowie telefonicznej lub zwykłej rozmowie ze współpracownikiem właśnie z powodu hałasu. Sale konferencyjne, które dają odrobinę ciszy i prywatności często są zajęte, nie każdy ma więc możliwość skorzystać z nich, gdy tego potrzebuje. Dlatego w nowoczesnych aranżacjach powierzchni biurowych coraz częściej pojawiają się małe, odizolowane akustycznie boksy, które pozwalają na działanie w ciszy.

Akustyczne boksy

Boksy mogą być konstrukcjami wolnostojącymi. Chociaż są małe, mają sporo przeszkleń i własne układy wentylacyjne, dzięki czemu korzystająca z boksu osoba nie ma wrażenia klaustrofobii. W boksie można rozkoszować się ciszą sprzyjającą skupieniu, dają też one możliwość dyskretnej rozmowy, gdyż tłumią dźwięk wydostający się na zewnątrz. Firmy oferujące projektowanie i realizację powierzchni biurowych coraz częściej proponują je swoim klientom.

Zastosowanie boksów

Boksy mogą mieć różne rozmiary i być dowolnie umeblowane w środku. Najprostszy boks może mieć postać zwykłej budki telefonicznej. Osoby, które chcą porozmawiać przez telefon w przestrzeni typu open space, po prostu wchodzą do boksu i nie przeszkadzają innym. Mogą w nim też bez obaw przeprowadzić rozmowę, w której będą wymienione poufne dane. Akustyczne boksy wykorzystuje się też do stworzenia niewielkich salek konferencyjnych. Zazwyczaj duża, reprezentacyjna sala zarezerwowana jest na spotkania z klientami  firmy. W boksach chętnie spotykają się pracownicy, aby omówić bieżące zagadnienia. Nieco większe boksy można zaaranżować też na gabinety dla kadry menedżerskiej. Dzięki przeszkleniom szef ma cały czas podgląd na to, co dzieje się w jego teamie, w razie potrzeby może jednak zamknąć drzwi, aby przeprowadzić poufne rozmowy. Aranżując nowe biuro lub unowocześniając stare, warto wziąć możliwości akustycznych pomieszczeń pod uwagę. Dobrze jest też wspomnieć o potrzebie ich stworzenia projektantowi biura, który zaplanuje je tak, aby były nie tylko ergonomiczne, ale również dodawały powierzchni biurowej nowoczesnego sznytu.

beylikdüzü escort