_DSC0836-HDR
_MGL1490
_MGL1516
_MGL9393
KRAFT HEINZ realizacja Interbiuro fot Szymon Polanski-0206
R25A9015_large
VW Warszawa realizacja INTER BIURO fot Szymon Polanski-6259
previous arrow
next arrow

Jakie rozwiązania techniczne są dziś absolutnym must-have w przestrzeni biurowej?

Zaaranżowanie nowoczesnego i funkcjonalnego biura nie jest łatwym zadaniem. W dzisiejszych czasach stawia się na rozwiązania techniczne, które nie były stosowane w poprzednich dekadach. Współczesne biuro musi nie tylko dobrze wyglądać, ale także sprzyjać produktywności i kreatywności pracowników. Co obecnie jest absolutnym must-have?

Wydzielone strefy

Projekt biura powinien zawierać wydzielone strefy, dedykowane do danego stylu pracy. Działy, które pracują grupowo i wymagają sprawnej komunikacji, zazwyczaj umieszcza się w pomieszczeniach typu open space. Z kolei pracownikom, którzy powinni pracować w ciszy i skupieniu, tworzy strefy, które pozwalają na wydajną pracę indywidualną. W nowoczesnych biurach wydziela się także różnego rodzaju chill-out roomy, w których pracownicy mogą efektywnie zrelaksować się i nabrać sił do pracy. W firmach coraz częściej pojawiają się piłkarzyki czy konsole do gier. Nowością są też nieduże pomieszczenia, służące do nieformalnych spotkań, burzy mózgów czy dyskretnych rozmów telefonicznych. Często zamiast stołu konferencyjnego i krzeseł znajdują się w nich kolorowe pufy i hamaki. Tradycyjne sale konferencyjne zmieniły się w prawdziwe sale multimedialne, pozwalające na wygodne przeprowadzenie prezentacji czy wideokonferencji. Doświadczeni projektanci biur zdają sobie sprawę, że biuro to nie tylko miejsce pracy, ale też punkt, w którym pracownicy spędzają większość część dnia. Powinni więc w nim mieć możliwość efektywnego odpoczynku i wygodnego spożycia posiłku.

Nowość: hot desk

Wiele firm, w których pracownicy rzadko bywają w biurze, lub pracują zdalnie, nie decyduje się na zapewnianie każdemu z nich własnego biurka, które i tak większość czasu nie byłoby używane. Zamiast tego szefowie stawiają na tzw. hot desk, czyli wspólne biurka, przy których wymiennie pracują osoby akurat znajdujące się w firmie. Dzięki hot desk udaj się zaoszczędzić sporo miejsca w biurze, a pracownicy sami wybierają biurko, przy którym chcą pracować w danym dniu.

Wykorzystaj AI do maksymalizacji zysków z Neoprofit AI – przyszłość handlu.