Projekty koncepcyjne

Projekty koncepcyjne

Projekt koncepcyjny to pierwszy etap danej realizacji.
Koncepcja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie i oczekiwania estetyczne klienta. Rolą projektu koncepcyjnego jest przedstawienie głównej idei przyświecającej architektowi w procesie tworzenia space planu powierzchni biurowej lub innego rodzaju przestrzeni.

Projekty koncepcyjne biur i innych pomieszczeń

Przygotowujemy projekty koncepcyjne wnętrz biurowych, które są starannie dopracowane zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Celem naszych projektów koncepcyjnych jest wykreowanie przestrzeni biurowej nowoczesnej i dobrze zagospodarowanej, a tym samym sprzyjającej twórczej pracy. Posiadając wieloletnie doświadczenie w projektowaniu biur i innych powierzchni użytkowych oraz komercyjnych, jesteśmy w stanie przygotować projekty dostosowane do indywidualnych oczekiwań Klienta. Zapraszamy do współpracy!

Fundusz Inwestycyjny  /Projekt biura 300 m2

Fundusz Inwestycyjny /Projekt biura 300 m2

Zakres opracowania zakładał stworzenie spójnej koncepcji wnętrza dla małego, ale prężnie rozwijającego się funduszu inwestycyjnego.  Zastosowano tu klasyczne rozwiązania dekoracyjne wnętrz i zderzono je z nowymi technologiami oraz precyzją wykończenia poszczególnych elementów.
Układ funkcjonalny zakłada otwartą recepcję z sąsiadującymi gabinetami zarządu, salką spotkań  i zapleczem socjalnym z jednej strony biura oraz pomieszczeniami pracowniczymi front office i back office z drugiej. Uskoki w ściankach działowych wraz z przeszkleniami sprzyjają komunikacji wizualnej w biurze, a łukowato biegnący korytarz  umożliwia wgląd z recepcji  na większość  pomieszczeń.
Meble zostały zaprojektowane specjalnie dla tej przestrzeni. Użyto szlachetnych oklein naturalnych, wysokiej jakości stali z wykończeniem szczotkowanym i elementami lakierowanymi na wysoki połysk.
Uzupełnieniem wyposażenia są elementy dekoracyjne począwszy od okładzin ściennych, poprzez rozrzeźbione sztukaterie i wysokie cokoły, na designerskich  lampach w Sali Spotkań kończąc.

Agencja reklamowa / projekt biura 500 m2

Agencja reklamowa / projekt biura 500 m2

Tematem opracowania było stworzenie ciekawej przestrzeni biurowej dla młodej, dynamicznie rozwijającej się agencji reklamowej.  W skład założeń projektowych wchodziła koncepcja wnętrza biurowego o niekonwencjonalnej formie i przyjaznych dla pracowników przestrzeniach sprzyjających ich kreatywności.  Oryginalny efekt uzyskano dzięki  zastosowaniu nowoczesnych materiałów i użyciu intensywnych barw nawiązujących do kolorystyki firmy.
Układ funkcjonalny zakłada przestronną, otwartą recepcję, z której dyskretnie ukrytym korytarzem z salami konferencyjnymi i gabinetami zarządu,  dostajemy się do otwartej jasnej przestrzeni projektantów oraz pomieszczeń działów administracji, finansów i HR.  W niewielkich okrągłych pomieszczeniach wzdłuż korytarza  znajdują się niewidoczne  z zewnątrz sale spotkań, drukarki i automaty do napojów.
Zastosowane wykończenia (okleina naturalna, czarny lakier z połyskiem, stal chromowana i miękka wykładzina podłogowa) kontrastują ze sobą, tworząc dynamiczne, oryginalne wnętrze.

Koncepcja  open bar  /projekt kawiarni

Koncepcja  open bar /projekt kawiarni

Koncepcja  open bar – fragment wnętrza winiarni znajdującej się w piwnicy pod restauracją. Założeniem było umożliwienie gościom bezpośredniego dostępu do miejsca, gdzie przechowywane są wina. Butelki zostały umieszczone w otworach wykonanych w pionowych belkach drewnianych mocowanych do posadzki i stropu. Goście po wyborze trunku mogą poprosić o jego otwarcie i od razu oddać się degustacji przy niewielkich stolikach znajdujących się w pobliżu lub usiąść wygodnie w lożach usytuowanych w dalszej części lokalu.