_DSC0836-HDR
_MGL1490
_MGL1516
_MGL9393
KRAFT HEINZ realizacja Interbiuro fot Szymon Polanski-0206
R25A9015_large
VW Warszawa realizacja INTER BIURO fot Szymon Polanski-6259
previous arrow
next arrow

Kompleksowa realizacja projektu biura – na czym polega?

Firmy projektujące aranżacje wnętrz, domów, przestrzeni biurowych, handlowych czy usługowych coraz częściej oferują inwestorom kompleksowe realizacje swych usług. Jak wygląda taka kompleksowa realizacja? Przyjrzyjmy się jej na przykładzie biura.

Usługa taka może również nosić angielską nazwę fit out. Polega na pełnym stworzeniu przestrzeni na zasadzie „od projektu do efektu”, czyli zaprojektowaniu i odpowiednim wyposażeniu danego pomieszczenia zgodnie ze specyfikacją zamawiającego. Taka aranżacja rozpoczyna się od rozpoznania i określenia (czasem bardzo specyficznych!) potrzeb klienta, po czym firma przystępuje do projektowania całości pomieszczenia (często ze wszystkimi jego instalacjami). Po zaakceptowaniu projektu rozpoczynają się prace instalacyjno-montażowe. Mogą obejmować w zasadzie wszystko, w końcu usługa jest kompleksowa! Zwykle jednak w ich zakres wchodzi montaż podwyższeń i/lub podwieszenie sufitów, stolarki budowlanej (okien i drzwi), instalacja przepierzeń i ścianek, wykończenie powierzchni podłóg, wreszcie dostarczenie i instalacja oświetlenia, mebli czy wyposażenia pomieszczeń socjalno-kuchennych. Istotne jest to, że firmy oferujące kompleksową realizację biur mogą również zaprojektować, dostarczyć i zamontować wszystkie instalacje potrzebne do właściwego i bezpiecznego funkcjonowania pomieszczenia, a więc ogrzewania i klimatyzacji, instalacji elektrycznej, sieci telekomunikacyjnych, instalacji przeciwpożarowej, alarmowej czy innej wymaganej.

Zalety kompleksowych rozwiązań FIT OUT

Korzyści wynikających z zamówienia takiej usługi jest sporo. Przede wszystkim wygoda, zarówno na etapie realizacji, jak i późniejszego użytkowania. Inwestor nie musi się o nic martwić: wyszukiwać i zamawiać materiałów budowlanych, elementów wyposażenia, nie musi również szukać ekip do montażu poszczególnych instalacji. W zamian otrzymuje pomieszczenie idealnie odpowiadające jego potrzebom, odpowiednio zabezpieczone, komfortowe i przyjazne. Nie trzeba będzie dostarczać do biurek prądu przedłużaczami, w pomieszczeniu nie będzie duszno, za zimno etc., za to znajdą w nim miejsce zadowoleni pracownicy, co zapewne przełoży się na ich kreatywność i wydajność. Wreszcie warto rozważyć taki projekt jeszcze pod jednym względem – potencjalnej reklamacji usługi.
W przypadku jakichkolwiek usterek inwestor będzie mieć do czynienia tylko z jedną firmą, która szybko i sprawnie naprawi uszkodzenie, uzyskawszy wcześniej wszelkie niezbędne pozwolenia. Co niekoniecznie się uda, jeśli przy projekcie naszego biura będzie pracowało kilka różnych ekip.

beylikdüzü escort