_DSC0836-HDR
_MGL1490
_MGL1516
_MGL9393
KRAFT HEINZ realizacja Interbiuro fot Szymon Polanski-0206
R25A9015_large
VW Warszawa realizacja INTER BIURO fot Szymon Polanski-6259
previous arrow
next arrow

Jak zaaranżować w biurze strefę chilloutu

Nie od dziś wiadomo, że zmęczony pracownik to niezbyt wydajny pracownik – choćby nie wiem jak bardzo się starał, nigdy nie wyrobi 100% normy. Nowoczesne firmy dbają o swoich pracowników, gdyż rozumieją jak ważne jest dobro wszystkich osób przyczyniających się do sukcesów ich firmy. Aby poprawić wydajność, a równocześnie dobre samopoczucie swoich podwładnych, pracodawcy często decydują się na stworzenie w biurze tzw. strefy chilloutu.

Strefa chill-outu to nic innego, jak miejsce w biurze, w którym można na chwilę oderwać się od pracy, aby zregenerować siły. Tworzenie takich pomieszczeń jest obecnie modnym elementem aranżacji, stającym się obowiązkowym punktem na mapie przestrzeni biurowej.

Przy projektowaniu pokoju, który ma służyć odpoczynkowi w biurze, trzeba kierować się przede wszystkim funkcjonalnością i stylem pracy obowiązującym w danej firmie. Warto też wziąć pod uwagę następujące czynniki:

miejsce – zlokalizowanie strefy to sprawa indywidualna, wynikająca z możliwości jakie daje przestrzeń biurowa. Warto przeznaczyć na nią pomieszczenie położone blisko kuchni, gdyż celem tego pokoju jest relaks, który nieodłącznie kojarzy się z jedzeniem. Strefę chilloutu można nawet z kuchnią połączyć, co jest bardzo częstym działaniem stosowanym w nowoczesnych projektach. Ponadto, można zwrócić uwagę na widok z okien, który również powinien pozytywnie wpływać na nastrój wypoczywających tam pracowników.

odmienność – strefa relaksu nie powinna przypominać stanowiska pracy. Warto więc zastosować tam zupełnie inną kolorystykę, a może nawet pokusić się na kompletnie odmienny styl, niż w pozostałych pomieszczeniach biurowych.

wygoda – czynnik ten przejawia się przede wszystkim w wyposażeniu, a w tej materii można w strefie chilloutu nieźle poszaleć. Dozwolone są wszelkie meble przywodzące na myśl odpoczynek, a więc kanapy, fotele, a nawet leżanki, hamaki, pufy, worki sako czy fotele z podnóżkami. Nie możemy zapominać również o dużym stole, przy którym, wraz ze współpracownikami, będzie można zjeść obiad w prawdziwie rodzinnej atmosferze.

rozrywka – każdy relaksuje się w inny sposób, dlatego w strefie chilloutu powinno się zapewnić pracownikom jak najszerszy wybór rozrywek. Największą popularnością cieszą się stoły do piłkarzyków, ale można wybrać także np. zestaw do darta.

Jak widać, nie potrzeba wcale ogromnych pieniędzy, aby stworzyć pracownikom przestrzeń, w której będą mogli nie tylko odpocząć w chwili kryzysu sił, ale też zintegrować się z kolegami i koleżankami z biura. Dlatego warto uwzględnić tego typu pokój podczas przygotowywania space planu biura. Możecie być pewni, że ta inwestycja zwróci się podwójnie – przyniesie bowiem nie tylko zyski finansowe wynikające ze zwiększonej wydajności pracy, ale także (a wręcz przede wszystkim) zadowolenie pracowników.