_DSC0836-HDR
_MGL1490
_MGL1516
_MGL9393
KRAFT HEINZ realizacja Interbiuro fot Szymon Polanski-0206
R25A9015_large
VW Warszawa realizacja INTER BIURO fot Szymon Polanski-6259
previous arrow
next arrow

Fit out: zaplanować, zaprojektować, zrealizować

Aranżacja powierzchni biurowej dla nowoczesnej firmy nie jest łatwym zadaniem. Biuro powinno być bezpieczne, funkcjonalne, przyjazne dla oka, a do tego w 100% dopasowane do potrzeb i charakteru danej firmy. Dlatego właśnie coraz więcej firm korzysta z realizacji fit-out, które przyrównuje się do tworzenia garnituru skrojonego na miarę. Jak wyglądają kolejne etapy fit-out?

Pomoc w określeniu potrzeb

Fit-out opiera się na ścisłej współpracy projektanta i klienta. Klient przedstawia projektantowi swoje oczekiwania co do aranżacji i opowiada mu o firmie. Projektant musi wiedzieć, jak wygląda jej struktura, jak przebiega komunikacja w firmie, czy są w niej stosowane jakieś nietypowe technologie, co w obecnej aranżacji dobrze się sprawdza, a na co pracownicy narzekają.

Space plan

Na podstawie zebranych informacji można przygotować space plan, czyli wstępny plan aranżacji. Projektant może przedstawić klientowi swoje pomysły i innowacyjne rozwiązania. Jeśli plan uzyska akceptację klienta, projektant przygotowuje szczegółowy projekt.

Projekt architektoniczny

Realizacja fit-out obejmuje oczywiście przygotowanie profesjonalnego projektu architektonicznego uwzględniającego specyfikę i standard budynku i takie szczegóły jak rodzaj materiałów wykończeniowych oraz wszelkie przebudowy biura. Projekt obejmuje też detale dekoracyjne.

Budżet i harmonogram

Firma projektowa przedstawia klientowi także koszty i harmonogram prac. To właśnie te dwie rzeczy skłaniają klientów do korzystania z usług doświadczonych firm. Są one w stanie przygotować precyzyjne harmonogramy i doskonale orientują się w terminach dostaw materiałów. Dzięki tej wiedzy są w stanie zrealizować remont biura w możliwie najkrótszym czasie, mieszcząc się w budżecie, a do tego obniżając jakości usług.

Prace budowlane i wykończeniowe

Kolejnym etapem fit-out są prace budowlane i wykończeniowe. Obejmują one zarówno wyburzenia, jak i nowe zabudowy. Fachowcy kładą nowe instalacje, wykładziny, montują podwieszane sufity i wykonują szereg innych prac, taki jak malowanie czy tapetowanie.

Wyposażenie wnętrz

Ostatnim etapem jest wyposażenie wnętrz. Do biura trafiają zamówione wcześniej meble, części z nich trzeba zamontować. W biurze wieszane są ostatnie dekoracje. Po zakończeniu tego etapu pracownicy mogą „wprowadzać się” do nowego biura.

Wykorzystaj AI do maksymalizacji zysków z Neoprofit AI – przyszłość handlu. beylikdüzü escort