_DSC0836-HDR
_MGL1490
_MGL1516
_MGL9393
KRAFT HEINZ realizacja Interbiuro fot Szymon Polanski-0206
R25A9015_large
VW Warszawa realizacja INTER BIURO fot Szymon Polanski-6259
previous arrow
next arrow

Czy można zaoszczędzić na aranżacji biura?

Każdy szef chce, aby jego biuro było ergonomiczne, przyjazne dla pracowników, a do tego robiło wrażenie na klientach. Aby stworzyć biuro marzeń, wystarczy zatrudnić specjalistów, którzy dopasują projekt do potrzeb firmy i zrealizują go z należytą starannością. Dzięki temu wynajmowana powierzchnia stanie się idealnym miejscem do rozwoju firmy, a budżet zbytnio nie ucierpi. Gdzie jeszcze szukać oszczędności?

Ustalenie potrzeb

Kluczową sprawą jest ustalenie potrzeb i oczekiwań wobec wybranej powierzchni . Osoba wykonująca projekt powinna doskonale rozumieć zależności zachodzące między działami w firmie i specyfikę ich pracy. Urządzanie biura bez ustalenia potrzeb to stworzenie powierzchni, która być może będzie ciekawa wizualnie, lecz w której nie da się komfortowo pracować. To oczywiście prowadzi do… ponownego projektowania biura, wprowadzania ulepszeń i kolejnych kosztów. Dlatego właśnie kluczowe jest zatrudnienie specjalistów, którzy przygotują projekt biura na podstawie przeprowadzonych badań work base, uszyty na miarę danej firmy. Nawet jeśli przedsiębiorca ma swój pomysł na urządzenie biura, warto, by skonsultował go z fachowcami. Doświadczeni w projektowaniu biur specjaliści pomogą mu uniknąć nietrafionych rozwiązań, za to podsuną sprawdzające się w innych miejscach pomysły.

Jak nie przekroczyć budżetu?

Kolejnym ważnym elementem jest określenie budżetu , którym dysponuje najemca. Łatwo stworzyć  efektowny, designerski projekt , trudniej go zrealizować,  jeśli kilkukrotnie  przekracza przeznaczony na ten cel budżet.

Aby  zmieścić się w budżecie, a  nawet zaoszczędzić, warto zlecić projekt biura specjalistom. Doskonale znają  najnowsze  materiały i technologie budowlane i wiedzą dokładnie, co ile kosztuje . Dlatego też po ustaleniu z projektantem budżetu, jakim dysponujemy, otrzymamy od niego realny finansowo projekt, który nie będzie generował nieoczekiwanych kosztów w trakcie przeprowadzania prac. Firmy  design & fit out dysponują też całym wachlarzem usług począwszy od specjalistów od work base, przez projektantów wielobranżowych, po menedżerów projektów.

Także z tego powodu warto zlecić realizację projektu tej samej firmie . Na niej będzie spoczywała odpowiedzialność za całe zadanie, nie będzie ona rozproszona pomiędzy projektanta, a ekipę remontową. Połączenie usług projektowych z realizacją to co najmniej 20%, oszczędności.  Przy większych powierzchniach biurowych i dużych remontach oszczędność może wynieść nawet 30%!

beylikdüzü escort