_DSC0836-HDR
_MGL1490
_MGL1516
_MGL9393
KRAFT HEINZ realizacja Interbiuro fot Szymon Polanski-0206
R25A9015_large
VW Warszawa realizacja INTER BIURO fot Szymon Polanski-6259
previous arrow
next arrow

Biuro w duchu eco

Interbiuro  wygrało przetarg na wykonanie aranżacji nowego biura firmy TEKNOS

Po ponad 10 latach prowadzenia swojej działalności pod adresem Księcia Ziemowita 59 producent farb przeniósł siedzibę biura i centrum logistycznego  pod nowy adres na Warszawskim Targówku.

Realizacja nowej powierzchni obejmowała swoim zakresem wykonanie całej aranżacji na dwóch kondygnacjach  w koncepcji shell & core. TEKNOS postawił na zrównoważony rozwój.

 – Nasze farby są inspirowane geniuszem natury. Dzisiaj idee te przenieśliśmy do naszej nowej siedziby- powiedział Piotr Niedziółka  Dyrektor Zarządzający TEKNOS.

Projekt wykonawczy nowej aranżacji został  zrealizowany na podstawie wizji pracowni Workplace w formule design & build.

Oczekiwaniem Klienta było zaprojektowanie biura w duchu ekologii, tak więc, zastosowano naturalne materiały także pochodzące z recyklingu, lub nadające się do recyklingu np. sufity z wełny drzewnej i wełny mineralnej, podłogi z linoleum i wykończenia ścian z filcu. Zastosowano szereg inteligentnych rozwiązań i technologii przyjaznych środowisku i użytkownikom, np. energooszczędne oświetlenie LED, w połączeniu z możliwościami dostarczenia zielonej energii i czujnikami zmierzchu oświetlenia zewnętrznego.

Pracownia Workplace zweryfikowała szereg elementów wykończeniowych tak, aby projekt został zrealizowany w sposób zrównoważony, zwłaszcza, że certyfikacja BREEAM określająca przyjazność budynku dla środowiska naturalnego, jest a poziomie Good. 

Projekt uwzględnił także optymalne wykorzystanie najmowanego metrażu, uwzględniając hybrydowy tryb pracy, a także przygotowanie powierzchni do szybkich zmian aranżacyjnych dla ewentualnych przyszłych  potrzeb biznesu.

Wykonane zostały  prace z zakresu  wentylacji, klimatyzacji, komplet prac instalacji elektrycznych

(w tym również kd, cctv, sswin).

Sale konferencyjne zostały wyposażone  w nowoczesny sprzęt  na miejscu i na odległość umożliwiający prowadzenie spotkań na miejscu i na odległość ,z wykorzystaniem technologii video i dźwięku Interbiuro dostarczyło także  komplet mebli.