_DSC0836-HDR
_MGL1490
_MGL1516
_MGL9393
KRAFT HEINZ realizacja Interbiuro fot Szymon Polanski-0206
R25A9015_large
VW Warszawa realizacja INTER BIURO fot Szymon Polanski-6259
previous arrow
next arrow

Biuro skrojone na miarę

Współczesne biura zaskakują nie tylko designem, ale zapewniają  najwyższy możliwy komfort pracownikom, bo coraz częściej pracodawcy zanim przystąpią  do budowy nowego biura  biorą pod uwagę  i swoje potrzeby  i oczekiwania pracowników.

 

Elastyczne miejsce pracy

Jak powinno wyglądać  biuro? Powinny być przede wszystkim funkcjonalne i przyjazne. Projektowanie  przestrzeni  jeszcze nigdy nie odgrywało tak ważnej roli  jak dziś. Badania wskazują, że dostosowanie miejsca pracy do preferencji pracowników znacząco wpływa na jego wydajność. Dzisiejsze trendy mają na uwadze nie tylko stworzenie pod kątem pracodawcy jak najlepszych warunków dla rozwoju biznesu, ale kształtowanie przestrzeni biurowej odpowiednie do profilu firmy. Dlatego  projektowanie to dzisiaj idealne dopasowywanie powierzchni do potrzeb pracodawcy.

Metoda pracy projektowej – Design Thinking to zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników, poprzez współpracę w interdyscyplinarnym zespole projektowym składającym się z różnych specjalistów, poczynając od architektów, projektantów wszystkich branż, po ekipy wykonawcze To daje możliwość spojrzenia na problem z wielu perspektyw.

Niezbędne stają się  przestrzenie do  prac kreatywnych , spotkań, ale też pracy indywidualnej, powstają więc strefy   do zadań specjalnych dobrze doświetlone uwzględniające akustykę ,wysokiej jakości powietrze. Pracodawcy coraz częściej zwracają uwagę na ergonomiczne meble i  elementy dekoracyjne. Zieleń traktowana kiedyś jako element poboczny zaczyna być tematem wiodącym jeżeli chodzi o projektowanie nowych powierzchnie biurowych

Jak powstaje biuro skrojone na miarę?

Aranżacja biura polega na ścisłej współpracy z firmą, specjalizującą się w projektowaniu i realizacji biur, aby cały proces pozostał w jednych rękach, a odpowiedzialność za całokształt nie rozmywała się. Firmy zajmujące się projektowaniem i  fit-outem zazwyczaj rozpoczynają współpracę od przeprowadzenia szczegółowych badań dotyczących potrzeb firmy i pracowników oraz dotychczasowych rozwiązań, które się sprawdziły. Rola projektanta, polega na tym, aby projektując wnętrze biur i innych stref, znaleźć równowagę, swoisty balans,  między obowiązującymi trendami,  potrzebami pracodawcy oraz potrzebami pracowników. Na podstawie zdobytej wiedzy i  swojego doświadczenia projektanci przygotowują space plan, następnie projekt architektoniczny , na który nanosi się kolejne rewizje, aż do pełnego zadowolenia i akceptacji zleceniodawcy. Kolejny krok to rozpoczęcie procesu realizacji.  Zaletą tego rozwiązania jest to, że inwestor współpracuje w dalszym ciągu z tym samym biurem projektowym, nie musi  nadzorować prac wielu innych wykonawców.

To firma realizująca koordynuje prace  wszystkich branżystów. Dla szefów firm to ogromna oszczędność czasu, ale również pieniędzy. Kompleksowa usługa jest zazwyczaj 20-30% tańsza niż zatrudnianie różnych wykonawców.

Wykorzystaj AI do maksymalizacji zysków z Neoprofit AI – przyszłość handlu.