_DSC0836-HDR
_MGL1490
_MGL1516
_MGL9393
KRAFT HEINZ realizacja Interbiuro fot Szymon Polanski-0206
R25A9015_large
VW Warszawa realizacja INTER BIURO fot Szymon Polanski-6259
previous arrow
next arrow

Aranżacja przestrzeni biurowej – trendy 2017

Praca projektantów powierzchni biurowych jest po dwakroć wymagająca: nie dość, że muszą oni zaprojektować przestrzeń estetyczną i funkcjonalną, to jeszcze przyjazną dla pracowników i ułatwiającą efektywne wykonywanie powierzonych im zadań. Nic dziwnego więc, że co roku pojawiają się nowe koncepcje aranżacji przestrzeni biurowych, które starają się zrealizować powyższe wymagania. W niniejszym artykule przyjrzymy się tegorocznym trendom w wystrojach wnętrz biur.

Na rynek pracy wchodzi właśnie pokolenie Z: urodzeni po 1990 roku, wychowani w ciągłym dostępie do Internetu, miłośnicy gadżetów i zwolennicy wielozadaniowości, chętnie budujący i utrzymujący relacje społeczne ludzie. Jak sprawić, żeby, zamiast założyć start-up, zostali wydajnymi i lojalnymi pracownikami? Pomoże sprytnie zaaranżowane biuro. Nawiązujące oczywiście do intensywnego wykorzystania najnowszych technologii (smartwatche, tablety itp.) i umożliwiające czerpanie z zalet pokolenia Z (elastyczność, otwartość, łatwość dzielenia się wiedzą). I tak, będzie można zaobserwować np. szafy, które będą jednocześnie rodzajem przegrody rozdzielającej określone obszary biura i ozdobą dodającą charakteru biurom. Do tego mogą zostać pokryte miękkimi, umożliwiającymi siedzenie materiałami! Powierzchnia biurowa powinna się również opierać próbie czasu – dawać łatwo modyfikować i rearanżować. Większą popularnością będą się cieszyć meble modułowe oraz takie, które bez problemu będą pełnić kilka funkcji jednocześnie. Ot choćby biurka, które można dopasować do potrzeb i warunków fizjologicznych określonego użytkownika lub… użytkowników. Jakie jeszcze są trendy w aranżacji biur w 2017 roku?

Przestrzeń biurowa: inspiracje

Oto kilka ciekawych inspiracji w aranżacji przestrzeni biurowej, które warto wykorzystać podczas urządzania własnych pomieszczeń do pracy. Po pierwsze – open space. Tak, dziś nawet szefowie szefów często lubią siedzieć w otwartej przestrzeni i trend ten będzie się dalej rozwijać. Po drugie – wyspy kreatywności. Coraz chętniej pracodawcy sięgają po wspólne biurka, przy których pracuje jednocześnie kilka osób. Rozwiązanie to sprzyja lepszemu przepływowi informacji, kreatywności oraz budowaniu poczucia wspólnoty w zespole. Niektóre firmy stawiają też na różnorodność, oferując w biurze możliwość pracy… na stojąco, stąd pojawiają się biurka typu siedź-stój (regulowana wysokość blatu). Badania naukowe już dawno wykazały, jak negatywny wpływ na zdrowie i wydajność pracownika może mieć długotrwałe siedzenie, warto więc wykorzystać tę inspirację. Ściany biur (a w pomieszczeniach open-space jest ich niewiele) wykorzystywane są jako tablice: warto pomalować je farbą tablicową lub magnetyczną, najlepiej zaś oboma jednocześnie! W biurach potrzebne są jednak pomieszczenia do tzw. cichej pracy, np. pokoje konferencyjne. Aby zachować lekkość aranżacji typu open, zamiast ścianek działowych można wykorzystać tafle hartowanego szkła. Cechą dzisiejszych pracowników jest mobilność, nowoczesna aranżacja wnętrz biurowych powinna również temu sprzyjać; możemy oczekiwać większej ilości miejsc do siedzenia i pracy z laptopem, także na kanapach, sofach czy modnych fotelach-workach. Bo przypisanie pracownika do jednego miejsca pracy odchodzi w zapomnienie. Całości dopełnią stosownie dobrane kolory pomieszczeń biurowych, strefy relaksu czy fitness oraz mnóstwo roślin i ozdób związanych z naturą.

Wykorzystaj AI do maksymalizacji zysków z Neoprofit AI – przyszłość handlu. beylikdüzü escort