_DSC0836-HDR
_MGL1490
_MGL1516
_MGL9393
KRAFT HEINZ realizacja Interbiuro fot Szymon Polanski-0206
R25A9015_large
VW Warszawa realizacja INTER BIURO fot Szymon Polanski-6259
previous arrow
next arrow

Aranżacja powierzchni biurowych FIT-OUT

Wbrew pozorom, aranżacja powierzchni biurowej przeznaczonej dla informatyków, nie jest łatwym zadaniem. Oni, jak nikt inny, potrafią być w tej kwestii bardzo wybredni.

Dla programistów i testerów bardzo ważny jest oryginalny design, świetna lokalizacja i funkcjonalność biura. To wszystko sprawia, że zaprojektowanie przestrzeni biurowej dla takich pracowników wymaga pomysłowości, znajomości nowinek i ogólnych potrzeb grupy docelowej.

Środowisko IT jest dość specyficzne. W tej branży, silniej niż w innych, działa rozprzestrzenianie się informacji o atmosferze i warunkach pracy w danej firmie. Dla specjalistów IT środowisko pracy i nowoczesne wyposażenie biura to sprawy bardzo ważne i chętnie słuchają opinii znajomych przed dołączeniem do zespołu danej firmy. Jak pokazały wyniki badań przeprowadzonych przez Deloitte & Charles Lockwood, zmiana biura na bardziej zmodernizowane w wielu firmach skutkowała poprawą efektywności i obniżeniem poziomu rotacji w zespole.

Aranżacja biura

Firma Gensler w przeprowadzonych badaniach udowodniła, że pracownicy IT ponad wszystko cenią sobie elastyczność miejsca pracy, dlatego pracodawca powinien zapewnić im możliwość wyboru między pracą w open space a pracą w pomieszczeniach do pracy indywidualnej. Wynika to z różnych modeli pracy, uzależnionych od pełnionych funkcji: np. programiści systemowi wolą pracować w ciszy i spokoju, podczas gdy administratorzy Big Data lepiej odnajdą się w open space.

Technologia przede wszystkim

Poza odpowiednim space planem, projektując biuro dla specjalistów IT należy pamiętać o wyposażeniu go w nowoczesny sprzęt, który pozwoli im w pełni korzystać ze swoich kompetencji i sprawnie oraz efektywnie wykonywać swoje obowiązki.

Spełnienie wszystkich wyżej wymienionych warunków zagwarantuje stworzenie biura idealnego – miejsca pracy, w którym każdy informatyk będzie czuł się komfortowo.

beylikdüzü escort